10 raz z Bronkiem

wpis w: Bez kategorii | 0

Już w najbliższą środę 1 maja odbędzie się 10. edycja Półmaratonu Grudziądz Rulewo Śladami Bronka Malinowskiego.

Uczestników biegu zapraszamy 30 kwietnia od godz. 16.00 do 20.00 do Mariny Grudziądz przy ul. Portowej 8 w Grudziądzu po odbiór pakietów startowych, zarówno biegu dorosłych jak i biegu dzieci „Być jak Bronek”. 

W pakietach startowych znajdują się: kubek okolicznościowy, plecak sportowy oraz zniżka w wysokości na zakupy w sklepie z odzieżą sportową Adrunaline. W pakiecie dziecięcym znajdzie się plecak oraz zestaw okolicznościowych nalepek.

O godz. 18.00 zapraszamy do Mariny na spotkanie z wybitnymi polskimi lekkoatletami, przedstawicielami dwóch pokoleń sportowców, wicemistrzami świata na 800 m – Angeliką Cichocką oraz na 3000 m z przeszkodami Bogusławem Mamińskim. Spotkanie poprowadzi Łukasz Panfil, autor książki „Przeszkodowiec”, konferansjer sportowy i historyk lekkiej atletyki.

Pierwsze 150 osób, które odbiorą pakiet w sobotę w Marinie otrzymają zaproszenie na pasta party, które odbędzie się po spotkaniu z lekkoatletami.

1 maja Biuro Zawodów czynne będzie od godz. 8.30 do 10.30 na Stadionie Centralnym im. B. Malinowskiego przy ul. Piłsudskiego 14. Wjazd na teren stadionu będzie możliwy od ul. Modrzewskiego. 

W biurze Zawodów w Marinie oraz na Stadionie Centralnym trwać będzie zbiórka karmy i datków na rzecz bezdomnych zwierząt.

Do godz. 10.30 będzie można złożyć swoje rzeczy w depozycie, który umieszczony będzie w autobusie MZK stojącym przed halą stadionu. Rzeczy odebrać będzie można na mecie przy Hanza Pałacu w Rulewie (przy głównej drodze)

Decyzją prezydenta Grudziądza osoby posiadające numer startowy będą mogły w tym dniu korzystać bezpłatnie z autobusów MZK na terenie miasta. Przed startem odbędzie się wspólna rozgrzewka, którą poprowadzą instruktorki z klubu Fit House Danuty Herczyńskiej.

Od godz. 10.30 w parku hotelu Hanza Pałac w Rulewie będą trwały biegi dzieci „Być jak Bronek”. Biuro Zawodów czynne będzie od godz. 9.30.  Pakiety odbierać można także w dn. 30 kwietnia w Marinie Grudziądz, w godzinach od 16.00 do 20.00. dzieci biec będą w 5 kategoriach wiekowych. Trzy najstarsze kategorie otrzymają nagrody. 

Dla wszystkich uczestników na mecie czekać będzie medal, dyplom, owoce, napoje, drożdżówki, a dla dorosłych biegaczy dodatkowo posiłek regeneracyjny. 

Na trasie półmaratonu przewidziano minimum 3 punkty odżywcze – na 5 km (woda), 10 km (woda, napój izotoniczny), 15 km (woda, owoce), w przypadku wysokiej temperatury uruchomiony zostanie także punkt z wodą na 17 km. Na 10 i 15 km staną także Toj Toje, przywiezione przez grudziądzki PUM.

Trasa półmaratonu zamykana jest o godz. 14.00. Na mecie na finiszerów czekać będą Angelika Cichocka, Bogusław Mamiński, Mariusz Giżyński, a także Prezydent Grudziądza Maciej Glamowski i przedstawiciele Gminy Warlubie. Włodarze wręczą między innymi nagrody: najszybszym mieszkańcom Warlubia, zaś Prezydent Grudziądza Maciej Glamowski przekaże nagrodę specjalną osobie, która przybędzie na metę jako dziesiąta od końca. 

Po biegu skorzystać będzie można z masażu robionego przez fizjoterapeutów z Geotermii Grudziądz, Ok. 14.00 nastąpi wręczenie nagród. Oglądać będzie można wystawę zdjęć dokumentujących 10 lat naszego półmaratonu autorstwa znanej fotografki sportowej Aleksandry Szmigiel, zakupić pamiątki z Grudziądza (w tym koszulki z półmaratonu i książkę „Przeszkodowiec” czy zrobić sobie okolicznościowe zdjęcie.

Od 14.00 do Grudziądza kursować będą bezpłatne autobusy firmy MZK, przewożące zawodników na Stadion Centralny w Grudziądzu.

Do końca majówki w Różanka Coffee and Food w Marinie po okazaniu medalu będzie można dostać 10% zniżki na cały rachunek.