DZIEŃ BIEGU

wpis w: Bez kategorii | 0

Informacje organizacyjne:

Już w najbliższą niedzielę 1 maja po dwóch latach przerwy odbędzie się VIII edycja Półmaratonu Grudziądz Rulewo Śladami Bronka Malinowskiego.

Uczestników biegu zapraszamy 30 kwietnia od godz. 16.00 do 20.00 do Mariny Grudziądz przy ul. Portowej 8 w Grudziądzu po odbiór pakietów startowych, zarówno biegu dorosłych jak i biegu dzieci „Być jak Bronek”.

W pakietach startowych znajdują się: kubek okolicznościowy, komiks o życiu Bronisława Malinowskiego, kosmetyki ufundowane przez firmę La Rive, worek sportowy ufundowany przez firmę Vadain oraz zniżka w wysokości 15% procent na zakupy w sklepie z odzieżą sportową Adrunaline, która zostanie przekazana w formie elektronicznej (na email podany przy rejestracji, wysyłka nastąpi po biegu). W pakiecie dziecięcym dodatkowo znajdzie się upominek od Gminy Warlubie.

O godz. 18.30 zapraszamy do Mariny na spotkanie z wybitnym polskim lekkoatletą, mistrzem i rekordzistą w biegach na 800 m Adamem Kszczotem. Spotkanie poprowadzi Łukasz Panfil, autor książki „Przeszkodowiec”, konferansjer sportowy i historyk lekkiej atletyki.

Pierwsze 150 osób, które odbiorą pakiet w sobotę w Marinie otrzymają zaproszenie na pasta party, które w postaci włoskich makaronów i deserów serwować będzie nowa włoska grudziądzka restauracja Solo Pasta. 

1 maja Biuro Zawodów czynne będzie od godz. 8.30 do 10.30 na Stadionie Centralnym im. B. Malinowskiego przy ul. Piłsudskiego 14. Wjazd na teren stadionu będzie możliwy od ul. Modrzewskiego. Dodatkowe parkingi przygotowano na ul. Sienkiewicza, 7 min pieszo od stadionu. Pokierują na nie tablice informacyjne. Prosimy w miarę możliwości o nie zostawianie aut na terenie stadionu, gdyż w godzinach popołudniowych odbywać się będzie mecz piłki nożnej.

W biurze Zawodów w Marinie oraz na Stadionie Centralnym trwać będzie zbiórka niepotrzebnej odzieży sportowej. Nienoszone koszulki przekazane zostaną przez nas do fundacji Ubrania do oddania, która za każdy kilogram zebranych rzeczy przekaże 1 zł na działalność Fundacji Emic z Torunia. Pomaga ona uchodźcom, między innymi tym mieszkającym w ośrodku w Grupie, przez którą przebiega trasa półmaratonu.

Do godz. 10.30 będzie można złożyć swoje rzeczy w depozycie, który umieszczony będzie w autobusie MZK stojącym przed halą stadionu. Rzeczy odebrać będzie można na mecie przy Hanza Pałacu w Rulewie.

Decyzją prezydenta Grudziądza osoby posiadające numer startowy będą mogły w tym dniu korzystać bezpłatnie z autobusów MZK na terenie miasta. Przed startem odbędzie się wspólna rozgrzewka, którą poprowadzą instruktorki z klubu Fit House Danuty Herczyńskiej.

Od godz. 10.30 w parku hotelu Hanza Pałac w Rulewie będą trwały biegi dzieci „Być jak Bronek”. Biuro Zawodów czynne będzie od godz. 9.30.  Pakiety odbierać można także w dn. 30 kwietnia w Marinie Grudziądz, w godzinach od 16.00 do 20.00. dzieci biec będą w 4 kategoriach wiekowych. Dwie najstarsze kategorie otrzymają nagrody ufundowane przez firmę Lemigo oraz Geotermię Grudziądz. Dla wszystkich uczestników na mecie czekać będzie medal, dyplom, owoce, napoje, drożdżówki i zupa. Po biegu dla najmłodszych w Rulewie wystąpi iluzjonista. Przybędzie on na zaproszenie Gminy Warlubie, która współuczestnicy w organizacji naszego biegu.

Na trasie półmaratonu przewidziano minimum 3 punkty odżywcze – na 5 km (woda), 10 km (woda, napój izotoniczny), 15 km (woda, owoce), w przypadku wysokiej temperatury uruchomiony zostanie także punkt z wodą na 17 km. Na 10 i 15 km staną także Toj Toje, przywiezione przez grudziądzki PUM.

Trasa półmaratonu zamykana jest o godz. 14.00. Na mecie na finiszerów czekać będą Adam Kszczot, Mariusz Giżyński, a także Prezydent Grudziądza Maciej Glamowski i wójt Gminy Warlubie Eugeniusz Kłopotek. Włodarze wręczą między innymi nagrody najszybszym mieszkańcom Grudziądza i Warlubia, zaś Prezydent Grudziądza Maciej Glamowski przekaże nagrodę specjalną – telewizor osobie, która przybędzie na metę w połowie stawki. Gościem biegu będzie także trener Bronisława Malinowskiego Ryszard Szczepański.

Po biegu skorzystać będzie można z masażu robionego przez fizjoterapeutów z Geotermii Grudziądz, zjeść zupę, drożdżówkę, napić się piwa. Będzie można podziwiać także samochody Automobilklubu Grudziądzkiego, który w tym roku odpowiada za flotę półmaratonu. Ok. 14.00 nastąpi wręczenie nagród. Oglądać będzie można wystawę o Bronisławie Malinowskim, zakupić pamiątki z Grudziądza czy zrobić sobie okolicznościowe zdjęcie.

Od 14:00 do Grudziądza kursować będą bezpłatne autobusy firmy MZK, przewożące zawodników na Stadion Centralny w Grudziądzu.