Informacje organizacyjne

wpis w: Bez kategorii | 0

Informacje organizacyjne:

Wszystkich uczestników naszego biegu  informujemy, że pakiety startowe odbierać będzie można:

– w sobotę 30 kwietnia w godzinach od 16.00 do 20.00 w Biurze Zawodów w grudziądzkiej Marinie przy ul. Portowej 8. Wszyscy, którzy odbiorą pakiet tego dnia otrzymają zaproszenie na pasta party „MakaRUN”, które rozpocznie się ok. 18.30 na Marinie. Przedtem, o 18.00 zapraszamy na wieczór autorski Łukasza Panfila, autora książki o Bronisławie Malinowskim „Przeszkodowiec”. Będzie to równocześnie premiera książki – będzie możliwość jej zakupienia po promocyjnej cenie 25 zł oraz uzyskanie autografu autora. Spotkanie z Łukaszem Panfilem poprowadzi znany dziennikarz sportowy Przemysław Babiarz, który także komentował będzie wydarzenia na naszej imprezie. Książkę będzie można też kupić na mecie biegu w Rulewie.

– w niedzielę Biuro Zawodów mieścić się będzie na Stadionie Centralnym im. Bronisława Malinowskiego w Grudziądzu, przy ul. Piłsudskiego 14. Będzie ono czynne od 8.00 do 10.30.

Osoby, które przyjadą na stadion własnym samochodem proszone są o wjazd od strony ul. Waryńskiego/Modrzewskiego (wjazd od bramy głównej będzie zablokowany).  Do wjazdu od strony ul. Waryńskiego/Modrzewskiego pokierują tabliczki informacyjne z napisem „półmaraton”.

Depozyt umieszczony będzie w miejskim autobusie oznakowanym i ustawionym  przy Biurze Zawodów. Autobus – depozyt odjedzie o godz. 10.30 na metę biegu w Rulewie.

Toalety i szatnie dla zawodników udostępnione zostaną pod trybuną główną stadionu.

10.15 – rozpoczęcie, powitanie

10.30 – wspólna rozgrzewka na murawie stadionu, trucht przed stadion, złożenie kwiatów pod pomnikiem Bronisława Malinowskiego, wspólny powrót na start

11.00 start (honorowy starter – Prezydent Grudziądza Robert Malinowski)

Na trasie przewidziano trzy punkty odżywcze:

4,5 km (woda)

10 km (woda, napój izotoniczny)

15 km (woda, banany, pomarańcze)

Na trasie poruszać się będą wolontariusze na rowerach oraz samochody firmy zabezpieczającej.  Za biegiem jechać będzie karetka oraz autobus dla osób, które zdecydują sie przerwać bieg.

Na mecie dla każdego uczestnika przygotowaliśmy: zupę, ciastko, jogurt oraz piwo. Poczęstunek przewidziany jest wyłącznie dla uczestników biegu i wydawany będzie za okazaniem numeru startowego. Osoby towarzyszące, rodziny, kibiców zapraszamy do baru na terenie Parku (niedaleko domku lamy :).

Toalety oraz natryski udostępnione będą w hotelu a dojście do nich zostanie specjalnie oznakowane.

Wręczenie nagród odbędzie się po wbiegnięciu na metę ostatniego zawodnika (ok godz. 13.45 – 14.00).

Z mety na start kursowały będą bezpłatne autobusy dla zawodników. Odjeżdżać będą sprzed nowego skrzydła pałacu (tymczasowy przystanek przy drodze w Rulewie) o godz.: 13.30, 14.00, 14.30, 15.00, 15.30.

Na mecie w parku Hotelu Hanza Pałac na kibiców czekać będzie wiele atrakcji: największy w Polsce park linowy, mini zoo, plac zabaw, czynny będzie barek oraz restauracja. Będzie można też zakupić książkę Ł. Panfila „Przeszkodowiec”.