Informacje organizacyjne

wpis w: Uncategorized | 1

Normal
0

21

false
false
false

PL
X-NONE
X-NONE

/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:Standardowy;
mso-tstyle-rowband-size:0;
mso-tstyle-colband-size:0;
mso-style-noshow:yes;
mso-style-priority:99;
mso-style-qformat:yes;
mso-style-parent:””;
mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;
mso-para-margin-top:0cm;
mso-para-margin-right:0cm;
mso-para-margin-bottom:10.0pt;
mso-para-margin-left:0cm;
line-height:115%;
mso-pagination:widow-orphan;
font-size:11.0pt;
font-family:”Calibri”,”sans-serif”;
mso-ascii-font-family:Calibri;
mso-ascii-theme-font:minor-latin;
mso-fareast-font-family:”Times New Roman”;
mso-fareast-theme-font:minor-fareast;
mso-hansi-font-family:Calibri;
mso-hansi-theme-font:minor-latin;}

DZIEŃ PRZED BIEGIEM

W dn. 2 maja Biuro Zawodów czynne będzie w Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu przy ul. Focha 19. Pakiety startowe odbierać będzie można od godz. 16.00 do 20.00. Szczególnie zachęcamy do odbioru pakietu w tym dniu grudziądzan i zawodników z najbliższej okolicy oraz tych, którzy nocują w naszym mieście. W pakietach wydawanych w dn. 2 maja znajdą się zaproszenia na pasta party, które odbędzie się w teatrze o godz. 19.30 i połączone będzie z wieczorem poświęconym Bronisławowi Malinowskiemu. Podczas spotkania o Bronisławie Malinowskim mówić będą jego trener Ryszard Szczepański oraz utytułowany polski biegacz Bogusław Mamiński, zobaczymy też ujmujący film krótkometrażowy z Bronkiem w roli głównej.

DZIEŃ BIEGU

Biuro Zawodów w dn. 3 maja mieścić się będzie na Stadionie Centralnym im. Bronisława Malinowskiego przy ul. Piłsudskiego 14. Czynne będzie od godz. 8.00 do 10.30.

Dla uczestników biegu i kibiców udostępnione będą parkingi na terenie stadionu (wjazd od ul. Modrzewskiego) oraz wokół stadionu przy ul. Piłsudskiego. Kierowców spoza Grudziądza na Stadion pokierują żółte tablice kierunkowe z napisem „Półmaratnon”.

W Biurze Zawodów Zawodnicy otrzymają pakiet startowy (w pakiecie: numer startowy z agrafkami do przypięcia na klatce piersiowej, koszulka techniczna, kubek pamiątkowy, żel energetyczny, foldery informacyjne o Grudziądzu, upominek od sponsora) a także worek na odzież, który oddać będzie można do szatni. Szatnia – depozyt mieścić się będzie w oznakowanym autobusie, który ze startu przewiezie rzeczy Zawodników na metę. Tam, po zakończeniu biegu, będzie można je odebrać na numer startowy. Pacemekerzy proszeni są o skierowanie się do oznaczonego punktu po oznaczenia, na których wypisane będą czasy grup, które poprowadzą.

Bieg rozpocznie się o godzinie 11:00 na bieżni Stadionu, na wprost trybuny głównej, a poprzedzony zostanie rozgrzewką, którą poprowadzi Anita Świderska. Uroczysty sygnał do startu da prezydent Grudziądza Robert Malinowski. Zawodnicy wybiegną na trasę ulicami: Piłsudskiego, Mikołaja z Ryńska, Kochanowskiego, Łyskowskiego, Piłsudskiego, Sikorskiego, Sienkiewicza, Toruńska,  Portowa, Most im. Bronisława Malinowskiego, Dragacz, Grupa, Grupa Osiedla, Buśnia, Rulewo.

Bieg otworzy samochód policyjny, za nim jechać będzie samochód z zegarem mierzącym czas i samochód Sędziego Głównego, zaś zamykać go będą: samochód organizatora MORiW opel vivaro, karetka pogotowia firmy MEDSAR oraz bus dla osób, które zdecydują się przerwać bieg. Wzdłuż peletonu poruszać się będą także auta firmy ratowniczej MEDSAR z zapasem wody i ratownikami medycznymi oraz wolontariusze na rowerach. Wszyscy posiadać będą identyfikatory oraz kamizelki odblaskowe.

Zaplanowano trzy punkty odświeżania: na 5 km (woda, punkt pierwszej pomocy), na 10 km (woda, napój izotoniczny, punkt pierwszej pomocy), na 15 km (woda, owoce, batony energetyczne, punkt pierwszej pomocy). Na 10 i 15 km stać będą toalety.

Każdy Zawodnik, który ukończy bieg, otrzyma medal pamiątkowy. Na mecie czekać będą: woda, piwo, ciastka oraz zupa pomidorowa (ciepły posiłek oraz piwo – do odbioru na numer startowy). Przygotowane zostaną stanowiska do wykonywania masażu. Z natrysków oraz toalet korzystać będzie można w strefie SPA w hotelu. Z mety na start kursować będą bezpłatne autobusy odwożące zawodników. Będą one odjeżdżać spod Hotelu Hanza Pałac co godzinę od godz. 13.00 do 16.00.

Nad bezpieczeństwem Zawodników czuwać będą: firma Running Consulting Mariusz Giżyński, Policja z KMP Grudziądz i Świecie, Straż Miejska, X Grudziądzka Drużyna Harcerska „Wilki”,  wolontariusze na rowerach skupieni wokół Grudziądzkiej Strony Rowerowej oraz stowarzyszenia Zarowerowani Jeżewianie. Na trasie pojawią się trzy karetki pogotowia – z Regionalnego Szpitala Specjalistycznego im. dr. W. Biegańskiego w Grudziądzu i firmy MEDSAR. Prosimy o udział w imprezie z zachowaniem zasad bezpieczeństwa oraz o podporządkowanie się poleceniom wyżej wymienionych służb.

Przy obsłudze biegu pracować będą także wolontariusze: członkowie Akademii Biegania Grudziądz i ich rodziny, młodzi zawodnicy GKS Olimpia z trenerami, podopieczni Domu Dziecka w Bąkowie, pracownicy firmy Provident, strażacy z OSP w Buśni i Warlubiu, Koło Gospodyń Wiejskich z Jeżewa.

Na trasie biegu przygotowaliśmy kilka niespodzianek. Zawodników dopingować będą Grudziądzanie – będzie Miejska Orkiestra Dęta z Kapelmistrzem K. Borowcem, członkowie Gildii Historycznej Alte Knoche zaprezentują średniowieczne sposoby kibicowania, zaś na moście do walki biegaczy zagrzewać będą młodzi perkusiści z Ogniska Pracy Pozaszkolnej pod kierunkiem Macieja Gburczyka.

Na mecie w Hotelu Hanza Pałac w Rulewie już od godz. 11.00 do wieczora trwać będzie piknik rodzinny z wieloma atrakcjami. Będzie można obejrzeć wystawę dokumentującą karierę sportową Bronisława Malinowskiego a także pamiątkę po patronie biegu – oryginalną belkę odnalezioną w magazynach GKS Olimpia, przeszkodę na której bieg na 3000 m trenował Bronisław Malinowski, odnowioną i opisaną specjalnie na nasz Półmaraton.

Po imprezie na stronie www.maraton-pck.sensisoft.com pojawią się zdjęcia z biegu  i wyniki. Fotografie z biegu będzie można bezpłatnie pobrać ze strony FotoMaraton, zaś wspaniałą pamiątką z imprezy będzie również film, który zrealizuje najlepsza w Polsce firma zajmująca się filmami z imprez biegowych – Marathonfilm.