Miło nam poinformować, że w tym roku bieg wspierają:

SPONSORZY IMPREZY:

logo2Hotel Hanza Pałac Rulewo

Nowowyremontowany, luksusowy hotel położony w pałacu w Borach Tucholskich, w miejscowości Rulewo, w pobliżu autostrady A1. Odpowiada na potrzeby zarówno tych, którzy szukają odpoczynku i wytchnienia – zaparasza do spa i spacerów po urokliwym pałacowym parku, a także dla tych lubiących aktywność – przy hotelu znajduje się największy w Polsce park linowy i tereny do aktywnego wypoczynku. We wsi Rulewo – a także co ciekawe – przez kilka lat w budynku obecnego hotelu – mieszkał Bronisław Malinowski. Hanza Pałac będzie gościć zawodników maratonu na mecie. Ufunduje także nagrody dla zwycięzców.

peugotFirma Novum Motors 

Dealer marki Peugeot w Toruniu i Bydgoszczy. Prowadzi sprzedaż samochodów nowych i używanych oraz dwa autoryzowane serwisy zajmujące się naprawami gwarancyjnymi oraz pogwarancyjnymi, a także naprawami blacharskimi i powypadkowymi. Marka Peugeot posiada jedną z najświeższych gam modeli samochodów osobowych i dostawczych. Szeroki wachlarz modelowy posiada swoich reprezentantów w każdej segmencie. Samochody te charakteryzują się doskonałą jakością, ładnym designem, nowoczesną stylistyką, komfortowym wnętrzem, ergonomią, bezpieczeństwem, bezawaryjnością, konkurencyjną ceną, niskim zużyciem paliwa. W gamie silnikowej na uwagę zasługują ekologiczne silniki z rodziny Blue HDi oraz PureTech spełniające najwyższą normę emisji spalin Euro6.

logo (Custom)LA RIVE

To jeden z czołowych producentów perfum w Polsce. Pragnąc sprostać wyzwaniom rynku staramy się obdarzać naszych klientów poczuciem luksusu. Jedocześnie zapewniamy Państwu wysoką jakość naszych produktów w przystępnej cenie. Poprzez uczestnictwo w światowych targach kosmetycznych w Paryżu, Bolonii, Sao Paulo czy Moskwie, staramy się przygotowywać ofertę zgodną ze światowymi trendami. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą produktów Kolekcji Damskiej oraz Męskiej. [LINK]

POL_gmina_Warlubie_COAGmina Warlubie

Położona jest w północnej części województwa kujawsko-pomorskiego w powiecie świeckim. Siedzibą gminy jest wieś Warlubie i w jej skład wchodzi 35 miejscowości zlokalizowanych w 9 sołectwach.

Na obszarze gminy występują:

  • Wdecki Park Krajobrazowy oraz Zespół Parków Krajobrazowych Chełmińskiego i Nadwiślańskiego – część północna,
  • rezerwatyprzyrody: „Osiny”, „Kuźnica” oraz „Jezioro Łyse”.

Dużą atrakcję stanowią tutejsze jeziora, szczególnie Rybno i Radodzierz. Osoby chętnie wypoczywające nad wodą oraz wędkarze i miłośnicy sportów wodnych mogą korzystać z uroków jezior Mątasek i Rumacz.

 01-grudziadz-herb_175Urząd Miejski w Grudziądzu

Jednym z ustawowych zadań własnych gminy jest między innymi zaspokajanie potrzeb mieszkańców w zakresie kultury fizycznej. Miasto posiada 4 duże obiekty sportowe, na których pracują kluby piłkarskie, żużlowe, wioślarskie, lekkoatletyczne, a ich zawodnicy osiągają sukcesy na różnych szczeblach – od lokalnych do największych międzynarodowych zawodów jak  Igrzyska Olimpijskie. Miasto wspiera  sport młodzieżowy i kwalifikowany zarówno  finansowo jak i organizacyjne. To w Ratuszu, w Wydziale Sportu, Kultury i Promocji narodził się pomysł zorganizowania półmaratonu, który  przypominałby o postaci  Bronisława Malinowskiego.

Dekoracje na miaręDekoracje na miarę

Outlet tkanin Dekoracje Na Miarę powstał w 2006 roku w odpowiedzi na duże zapotrzebowanie rynku na tkaniny dekoracyjne.
Zajmujemy się projektowaniem, szyciem i sprzedażą aranżacji okiennych oraz innych produktów tworzonych z holenderskich tkanin dekoracyjnych.
Przez cały okres działalności, poprzez współpracę z wiodącymi producentami tkanin oraz projektantami wnętrz, podążamy za najnowszymi trendami europejskiej mody.
Zespół Dekoracji na Miarę składa się z osób, dla których pasją jest projektowanie aranżacji okiennych oraz dodatków. Sprostamy najbardziej wymagającym wyzwaniom! [LINK]

 

1235436_1398936593677657_1212445716_nStowarzyszenie Tele Taxi Mercedes

To firma z dwudziestoczteroletnią praktyką w przewozach taksówkowych w Grudziądzu. Posiadamy 70 samochodów 4 i 6 osobowych.
Tele Taxi Mercedes oferuje między innymi: przewóz osób i bagażu, odbiór i dowóz dzieci z przedszkoli i szkół, obsługę imprez okolicznościowych: śluby, komunie, itp. przewóz pasażerów z i na lotnisko, usługi kurierskie, zakupy na życzenie, doręczanie kwiatów i prezentów, pomoc w uruchomieniu samochodu, odprowadzanie samochodu klienta, czy holowanie.

Nie oferuje jedynie „podwózki” biegaczy na trasie Półmaratonu 🙂

Zamawiając taksówkę można skorzystać z BEZPŁATNEJ INFOLINII 800-400-500

Znajdziesz nas na Facebooku www.facebook.com/taxigrudziadz

PARTNERZY IMPREZY:

Sklep_BiegaczaSklepBiegacza.pl

to profesjonalny sklep dla biegaczy i tych, którzy chcą zacząć przygodę z bieganiem. Poza szerokim asortymentem, atrakcyjnymi cenami i częstymi promocjami nasi klienci mogą liczyć również na profesjonalną poradę dotyczącą treningu, odżywiania czy też indywidualnego doboru najwłaściwszego obuwia. Sklep Biegacza w Bydgoszczy dzięki sprawnej i profesjonalnej obsłudze oraz szerokiej ofercie renomowanych produktów spełnia wymagania nawet najbardziej wymagających klientów, pośród których znajdują się m.in. najlepsi polscy lekkoatleci, biatloniści, triatloniści i maratończycy. Ubieramy także „od stóp do głów” kluby lekkoatletyczne oraz inne stowarzyszenia sportowe.Nasz zespół tworzą doświadczeni biegacze, fizjoterapeuci, trenerzy, miłośnicy biegania.

ale maleActiv Live Energy

Polski producent odżywek sportowych i suplementów diety dla Biegaczy, Triathlonistów oraz osób aktywnych. Ambasadorem marki są olimpijczyk z Aten Dr Jakub Czaja, były doskonały przeszkodowiec z wynikiem 8:17.49, którego niedoścignionym wzorem był zawsze Bronisław Malinowski oraz Karolina Jarzyńska – obecna rekordzistka Polski w półmaratonie. ALE dostarczy biegaczom żele energetyczne oraz napoje izotoniczne, a dla najszybszych ufunduje specjalne zestawy produktów.

OLIMPIA_90lat_smallKlub Sportowy Olimpia Grudziądz

GKS „Olimpia” Grudziądz to wielosekcyjny klub sportowy, który w tym roku obchodzi 90. rocznicę istnienia. Olimpia została założona 30 czerwca 1923 r w Grudziądzu. Obecnie przy klubie działają cztery sekcje: piłki nożnej, lekkiej atletyki, judo, tenisa stołowego mężczyzn (autonomiczna sekcja Olimpia-Unia). W historii klubu Olimpia prowadziła też takie sekcje jak: żużlową, tenisa ziemnego, koszykówki, hokeja na trawie, wioślarstwa, czy też takich sportów jak brydż, szachy i żeglarstwo. Najwybitniejszym wychowankiem Olimpii Grudziądz jest mistrz olimpijski z roku 1980 w biegu na 3000 metrów z przeszkodami Bronisław Malinowski.

logo_helios_wer.podstawowa_internetKino Helios Grudziądz

Nasze kino w Galerii Alfa w Grudziądzu posiada 5 klimatyzowanych sal
 wyposażonych w wysokiej klasy sprzęt nagłaśniający i do projekcji, a także 
ekrany perełkowe Harkness. W komfortowych fotelach zamontowanych w kinie
 Helios jednocześnie może zasiąść niemal 1300 widzów. Biegacze – zmieścicie się wszyscy – zapraszamy! [LINK]

ORGANIZATORZY:

Milogo MORiW 2014 - białe tło 1000px CMYKejski Ośrodek Rekreacji i Wypoczynku w Grudziądzu

Miejska instytucja, której zadaniem jest kreowanie aktywności fizycznej mieszkańców. Po niezwykle popularnych rajdach rowerowych, wciąż rozwijającym się ruchu miłośników Nordic Walking przyszedł czas na bieganie – pasję, jak się okazuje, wielu mieszkańców miasta. Integracja biegaczy amatorów wokół wspólnej idei propagowania tej formy aktywności fizycznej zaowocowała powstaniem nieformalnego klubu Akademia Biegania, oraz wspólnie organizowanymi imprezami dla biegaczy, takimi jak Bieg 3 Plaż, Szkółka Biegania, Żywioły Rudnickiego Korsarza. Teraz przyszedł czas na większe wyzwanie – organizujemy I Półmaraton Śladami Bronka Malinowskiego.

Akademia GrudziadzAkademia Biegania

jest grupą biegową powstałą w kwietniu 2012 roku zrzeszającą biegaczy amatorów z Grudziądza i okolic. Wśród nich znajdują się osoby o rożnym poziomie wytrenowania w tym biegacze i biegaczki, którzy przebiegli już niejeden maraton i ultra maraton jak również osoby zaczynające dopiero przygodę z bieganiem. Dzięki temu, że wśród nich są doświadczeni zawodnicy w tym trenerzy lekkoatletyki z Olimpii Grudziądz treningi odbywają się w sposób profesjonalny. Akademia doradza jak odpowiednio rozpocząć treningi biegowe, aby można było cieszyć się bieganiem przez cały czas, jak zadbać o odpowiednią dietę dla sportowca, dobór odpowiedniego obuwia, odzieży czy choćby pomoc w przygotowaniach do pierwszych startów. Akademia Biegania zaprasza wszystkich chętnych na treningi, które odbywają się w środy o godz.18.00 oraz w soboty i niedziele o godzinie 09.00 przed plaża miejską w Rudniku.

RC_208Running Consulting: Jak mówią o sobie: firma powstała na bazie wieloletniego doświadczenia w organizacji spotkań, treningów i imprez biegowych dla osób na różnym poziomie zaawansowania. Tworzą ją aktualni lub byli profesjonalni biegacze, którzy na sport wyczynowy potrafią spojrzeć oczami amatorów. Doskonale znamy się na bieganiu i organizowaniu różnorodnych eventów biegowych, w tym spektakularnych imprez współtworzonych z poważnymi partnerami m.in. z Nike. Właściciel firmy, jeden z czołowych polskich maratończyków Mariusz Giżyński nie ukrywa – Bronek Malinowski jest ich sportowym guru. Running Consulting: profesjonalizm, świetne pomysły, szybkość w działaniu.