Trasa biegu i profil wysokościowy

wpis w: Bez kategorii | 0

Trasa IV Półmaratonu Grudziądz-Rulewo śladami Bronka Malinowskiego jest niezmienna od 3 lat.

trasa II półmaraton

Rozpocznie się na bieżni Stadionu Centralnego w Grudziądzu. Prowadzi ulicami: Piłsudskiego, Mikołaja z Ryńska, Kochanowskiego, Łyskowskiego, Piłsudskiego, Sikorskiego, Sienkiewicza, Toruńską, Marcinkowskiego, Portową, Gdyńską, most im. Bronisława Malinowskiego na Wiśle, Dragacz, Grupę, Buśnię do Rulewa.

Jej profil jest dosyć trudny w końcowej części, co zdaniem Mistrza Polski w Półmaratonie Mariusza Giżyńskiego należy  brać pod uwagę przy planowaniu taktyki biegu. Ostatnie 3 kilometry rzeczywiście są stosunkowo trudne. Polecam zachować siły na ten odcinek trasy biegu i życzę wiatru w plecy na odcinku most im. Bronisława Malinowskiego na Wiśle do końca miejscowości Grupa.

Gdybyśmy mieli rozdzielać siły na poszczególne 5 kilometrowe odcinki trasy, to na ostatnią część zostawmy 5% więcej energii, niż na początkowe etapy.

profil

Trasa posiada atest PZLA. Jest oznaczona pionowymi żółtymi znakami na czarnym tle co 1 kilometr. Znaki znajdują się po prawej stronie trasy biegu.

Na 4,5 km, 10 km i 15 km znajdują się punkty odświeżania. Na pierwszym biegacze otrzymają wodę, na drugim wodę i izotonik ALE Race, na 15 kilometrze wodę oraz owoce. W razie niesprzyjających warunków atmosferycznych zostaną uruchomione dodatkowe punkty odświeżania.