6 Półmaraton – 3 maja

wpis w: Aktualności | 0

Zapraszamy na VI edycję Półmaratonu Grudziądz – Rulewo Śladami Bronka Malinowskiego, która odbędzie się 3 maja 2018 roku. Jak co roku w majowy weekend chcemy przypomnieć postać związanego z naszym miastem Olimpijczyka, złotego medalisty z Moskwy z 1980 r. w biegu na 3000 m z przeszkodami Bronisława Malinowskiego. Trasa biegu jak co roku prowadzić będzie ze stadionu Olimpii Grudziądz, której barwy reprezentował sportowiec, przez most na Wiśle, na którym tragicznie zginął w wypadku samochodowym w 1981 r, do Rulewa na skraju Borów Tucholskich, gdzie B. Malinowski spędził dzieciństwo i młodość.

W tym roku chcemy także zabrać Was w przeszłość – wprost do lat 70 – tych, kiedy lekka atletyka królowała na największych światowych arenach a polscy sportowcy byli prawdziwymi klejnotami w jej koronie.

Nasz bieg z roku na rok się rozrasta. W VI edycji ustanawiamy limit uczestników na 1000 osób. Kontynuować będziemy także tradycję z roku ubiegłego organizując Biegi dla dzieci „Być jak Bronek”, aby i nasze dzieciaki czerpały z wartości, jakimi całe życie hołdował patron naszego biegu.

Zapraszamy do zapisów i do zobaczenia w Grudziądzu – mieście, w którym kochamy biegaczy!