Półmaraton po raz piaty

wpis w: Aktualności | 0

Zbliża się V edycja Półmaratonu Grudziądz Rulewo Śladami Bronka Malinowskiego. W poniedziałek 1 maja 750 biegaczy zmierzy się z dystansem półmaratońskim na trasie biegnącej z grudziądzkiego stadionu Olimpii, przez most na Wiśle, na którym w 1981 roku zginął Bronisław Malinowski, do Rulewa. Tam w parku Hotelu Hanza Pałac wyznaczono metę biegu. Miejsc na półmaraton nie ma już od wielu dni, zapisywać można jeszcze dzieci do biegu dzieci „Być jak Bronek”.

http://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=3035

W biegu pobiegnie kilkuset grudziądzan oraz wiele osób z okolic miasta.  – Ich szczególnie, oraz te osoby, które spędzają biegową majówkę w Grudziądzu,  zapraszamy do odbioru pakietów startowych dzień przed biegiem – mówi dyrektor półmaratonu Izabela Piwowarska. – Biuro Zawodów mieścić się będzie w Marnie przy ul. Portowej 8 i czynne będzie od 16.00 do 20.00. Osoby, które tego dnia zdecydują się odebrać pakiet zapraszamy na pasta party. W tym czasie będzie można także oglądać wystawę pamiątek po Bronisławie Malinowskim, udostępnionych przez szkołę podstawową w Warlubiu jego imienia. Zakupić będzie można również książkę Łukasza Panfila „Przeszkodowiec”, która wydana została przy okazji ubiegłorocznego półmaratonu i zdążyła otrzymać tytuł „Sportowej Książki Roku”.

W dniu biegu Biuro Zawodów znajdować się będzie na Stadionie Centralnym im. Bronisława Malinowskiego przy ul. Piłsudskiego 14. Wjazd na stadion w tym dniu możliwy będzie od ul. Modrzewskiego. Biuro Zawodów czynne będzie od godz. 8.00 do 10.30. Start biegu zaplanowano na godz. 11. Pomiędzy godziną 11.00 a 12.00 spodziewać się można w mieście utrudnień w ruchu ulicznym. Biegacze przemieszczać się będą ulicami: Piłsudskiego, Mikołaja z Ryńska, Kochanowskiego, Łyskowskiego, Piłsudskiego, Sikorskiego, Sienkiewicza, Toruńską, Marcinkowskiego, Portową, Gdyńską na most. Później trasa biegnie przez Dragacz, Grupę i Buśnię do Rulewa. Na tym docinku utrudnień spodziewać się można do godz. 14.00.

Na mecie w Rulewie zabawa trwać będzie już od godz. 10.30. Wówczas rozpoczną się biegi dla dzieci „Być jak Bronek”. Najmłodsi ścigać się będą na dystansach: 100, 200, 400 i 1000 m. Po godz. 12 spodziewamy się pierwszych finiszerów. Ok. godz. 13.45 przewidziane jest wręczanie nagród. Od godz. 13.30 do 15.30 z Rulewa do Grudziądza kursować będą bezpłatne autobusy odwożące biegaczy na start.

Nagrodami dla zwycięzców, prócz voucherów na pobyt w Hotelu Hanza Pałac w Rulewie są w tym roku sztabki złota oraz monety srebrne z polską reprezentacją na IO w Rio. Będą o nie walczyć między innymi  ubiegłoroczni zwycięzcy i rekordziści trasy: Arleta Meloch (1.21.52) i Mariusz Giżyński (1.07.26). Przygotowano także nagrody w kategoriach wiekowych a także nagrody dla osoby 555 na mecie i nagrodę niespodziankę. Jeden z głównych sponsorów firma La Rive przygotowała atrakcyjne nagrody dla swoich pracowników biegnących w półmaratonie.